(4) Zdraví, pohyb & životní styl

Virová onemocnění člověka 2 (Číslo kurzu: B004)

Na základě vašeho zájmu opakujeme přednášku.

Za uplynulý rok, kdy je strašák jménem koronavirus naším každodenním společníkem, už toho o něm bylo řečeno mnoho. Možná se v záplavě informací ztrácíte a přivítali byste kvalifikovaný výklad toho, jaké viry na člověka útočí a jak s nimi můžete bojovat.

Imunitní systém je obranná armáda

O tom jsou přesvědčeni všichni odborníci. Imunitní systém v našem těle funguje jako obranná armáda, která má za úkol nepustit dovnitř nic, co by mohlo ohrozit organismus. Pokud k ohrožení přesto dojde, pak má na starost agresora (virus, bakterii, infekci) nejprve identifikovat a poté zničit. Zároveň má schopnost si agresora a jeho slabá místa zapamatovat, takže příště je v případě napadení organismus lépe připraven.

Možná budete překvapeni, za co vše je imunitní systém odpovědný – rozhodně to není jen ochrana proti chřipce nebo rýmě. Imunitní systém hlídá vaše bezpečí 24 hodin denně, 365 dní v roce. Hýčkejte si ho, je to hlavně on, kdo rozhoduje o tom, jestli budete zdraví a jak budete žít. Vyplatí se to.

Jak to bude probíhat?

Přednáška proběhne opět zdarma online. Máte-li zájem, vyplňte registrační formulář níže a následně vás bude kontaktovat přednášející, pošle příslušný odkaz a předem si vyzkoušíte spojení v aplikaci MS TEAMS nebo ZOOM. Pak už stačí posadit se v určený čas k počítači a vyslechnout si přednášku. Na závěr bude opět prostor na vaše dotazy.

Co se dozvíte / co získáte

  • z čeho se virus skládá a jak působí na člověka
  • jak probíhá virová infekce
  • detailní přehled o vybraných onemocněních se zaměřením na chřipku a koronaviry

Péče o imunitu je trend

Nejnovější trend moderní péče o zdraví je posilování imunity. O vaši imunitu se za vás bohužel nikdo nepostará, musíte vy sami. Udělejte to, jde o vaše bezpečí.

Lektora Mgr. Veronika Vymětalová, Ph.D., profesním zaměřením molekulární biolog a genetik, působí jako vysokoškolský pedagog na Katedře přírodovědných oborů Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT.  Přednáší i na kurzech Univerzity třetího věku na FBMI ČVUT. Je mimo jiné autorkou prací z buněčné biologie a genetiky a prací o materiálech a nakládání s odpady ve zdravotnických zařízeních. V minulosti byla též radní městské části Prahy 6 za ODS.

 


Rezervace

Zaujal vás tento kurz? Potom si prosím rezervujte místo.

Pokud přijdete bez rezervace, může se stát, že kurz byl zrušený (protože i ostatní rezervaci odkládali a nepřihlásilo se dost účastníků) nebo se na něj nedostanete, protože je plno. Pokud vás tedy kurz zajímá, nic neodkládejte a přihlaste se hned.

Rezervace jsou uzavřeny.

← Návrat na kategorie kurzů

Virová onemocnění člověka 2

Místo konání
Termín a čas

18. 03. 2021. , 10:00 - 11:30

Lektor

Mgr. Veronika Vymětalová, Ph.D. Mgr. Veronika Vymětalová, Ph.D.

Sdílejte akci

Poslat e-mailem

Nadpis widgetu

Widget

Nové kurzy na e-mail

Dostávejte informace o nových kurzech na e-mail