Procvičili jsme si paměť

V sobotu 18. ledna 2020 proběhl první kurz Tréninku paměti pod hlavičkou Akademie SEN FIT, která nabízí celoživotní učení pro všechny generace dospělých.

Učebnu komunitního centra v Uralské 6 v Dejvicích zaplnilo 41 účastníků, plných očekávání. Jejich pozornost si velmi snadno získala mladá sympatická lektorka Ing. Hana Habartová. A kolem vědomé pozornosti – nejdůležitějšího aspektu na cestě k zapamatování si čehokoliv – se točila celá přednáška.

Přítomní si vyzkoušeli základní mnemotechnické pomůcky a všichni do jednoho s potěšením konstatovali, že s jejich pamětí to není tak špatné, když se soustředí a pro zapamatování důležitých informací (třeba nákupního seznamu) si vytvoří jednoduchý příběh. Samozřejmě platí „opakování matka moudrosti“, takže i ten příběh je třeba si s odstupem času přeříkat, aby se informace v naší hlavě pevně „zaškatulkovaly“.

Devadesát minut společně stráveného času uteklo velmi rychle a někteří účastníci se pídili po dalších metodách tréninku paměti. Těm můžeme slíbit, že pokračování určitě bude. Máme připraveny další čtyři kurzy, které rozšíří naše znalosti v oblasti práce s mozkem a pamětí.

Sledujte novinky, případně pomocí klíčových slov hledejte zde, co vás zajímá.


Komentáře


← Zpět na výpis aktualit

Nejčtenější články

Sdílejte

Poslat e-mailem

Nadpis widgetu

Widget

Nové kurzy na e-mail

Dostávejte informace o nových kurzech na e-mail